Błąd silnika przepustnicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Mantis
    Classic
    • 2009
    • 8

    Błąd silnika przepustnicy

    Zamieszczone przez lepicky
    plusy jazdy z pasażerem
    myślałem długo ale nic mi nie przychodzi do głowy NIEMA PLUSÓW
    Mantis
  • mentos
    Classic
    S_OCP Member
    • 2008
    • 33

    #2
    Błąd silnika przepustnicy

    Witam,

    Bylo dobrze i chyba za dobrze no i po przejechaniu 115Kkm bede musial po raz pierwszyt pojechac z usterka do serwisu. O2 2.0TDi

    Objawy:

    Po przekreceniu kluczyka pojawil sie komunikat "kontrola spalin" ( nie pamietam dokaldnie ) i nie zgasla ikonka od spalin.
    Niestety jak mi sie to stalo to Emida byla juz zamknieta i bylem zmuszony podjechac do Norauto aby mi zobaczyli co to za blad.
    Okazalo sie iz byly 2 zwarcie do masy wentylatora chlodnicy oraz zwarcie do masy silniczka przepustnicy. Oczywiscie kolo nie byl wstanie nic powiedziec co to wogole jest.

    Zadzwonilem do kumpla co ma Seata z tym samym silnikiem ma podobny przebieg i tez cos takieg mu sie stalo. U niego po diagnozie okazalo sie ze w przepustnicy ktora jest potrzebna tylko do gaszenia silnika powyrywaly sie 2 zabki i stopila elektronika.

    Zakupiwszy 10 bezpiecznikow 10A bo jakbym utnka w korku to by mi sie ugotowalo autko przejechalem 400km i o dziwo wszystkie bledy znikly ale szarpniecie przy wylanczaniu pozostalo.

    W czwartek jade do Emidy i zobaczymy co powiedza.

    Ktos tez mial takie problemy z 2l dizelkiem??

    Jak sie to skonczy to opisze dokladnie. Ale jezlei to bedzie ta przepustnica co czeka mnie wydatek okolo 1000PLN. + robocizna. Po tym jak mi u zonki w aucie polecial rozrzad to mi macki opadly.

    [ Dodano: Czw 01 Paź, 09 20:53 ]
    No to jestem po wizycie i niestety sie potwierdzilo silnik przepustnicy 038128063L do wymiany jednak mimo naszych znizej i tak kwota konretna 1200 PLN plus robocizna.

    Ale mam nadzieje ze za 900 nowego i orginalnego uda mi sie kupic.

    Komentarz

    • sontario
      Rider
      • 2007
      • 260
      • Octavia II (1Z3)
      • BKD 2.0 TDI 140 KM

      #3
      Teraz dopiero znalazłem Twój wątek a przed chwilą napisałem nowy. U mnie podobnie się dzieje, też potrafi zatrząść budą przy gaszeniu i mam błąd P2108 - Emission Workshop. Opis też kieruje na przepustnicę. Czyżby silnik krokowy jej nie domykał przy gaszeniu? Bo rzeczywiście czuć zakołysanie silnikiem samochodu przy gaszeniu a tego nie było do tej pory na pewno. Napisz czy uporałeś się już z tym tematem.
      OII Elegance 2.0 TDI

      Komentarz

      Pracuję...